Ankara Üniversitesi Az Görme Rehabilitasyon Merkezi

ANKARA ÜNİVERSİTESİ AZ GÖRME REHABİLİTASYON MERKEZİ

A

+

A

-

KURULUŞ

 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Görme Engelliler Rehabilitasyon Birimi ilk kez 2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalına bağlı olarak Prof. Dr. Aysun İDİL tarafından kurulmuştur. Merkezde özellikle koruyucu göz sağlığı ve körlüklerin önlenmesi ile ilgili bilimsel araştırma ve projeler yapılmış, az görenlerin rehabilitasyonu ile ilgili poliklinik çalışmaları başlatılmıştır. Göz hekimlerden gelen talep üzerine yine göz hekimlerine yönelik bir master programı başlatılmıştır.

 

Merkez 2013 yılında Göz Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde tekrar yapılandırılarak ismi ‘Görme Araştırmaları ve Az Görenlerin Rehabilitasyonu’ master programı ise ‘Görme, Yapay Görme ve az Görenlerin Rehabilitasyonu Tezli Yüksek Lisans Programı’ olarak yenilenmiştir.

 

Uzun yıllar Türkiye’nin ilk ve tek Görsel Rehabilitasyon merkezi olma niteliğini taşıyan merkezimiz, yetiştirdiği göz hekimlerinin çalıştıkları kurumlarda hizmeti başlatmış olmaları nedeniyle artık tek merkez olmadığını bildirmekten gurur ve mutluluk duymaktadır

 

 

 

 

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

İçeriğin sorumluluğu tamamıyla İLK BAKIŞ AZ GÖRENLERE YARDIM

DERNEĞİ'ne aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

 

İLK BAKIŞ AZ GÖRENLERE YARDIM DERNEĞİ

Haymana Yolu Karşıyaka Mah. Mogan Gölü Yapı Koop. No:1 Gölbaşı - İncek / ANKARA

mail : azgorenler@gmail.com

web : www.ibayder.org

© Tüm Hakları Saklıdır. İLK BAKIŞ AZ GÖRENLERE YARDIM DERNEĞİ